W swojej pracy wykorzystuję uznane w świecie fizjoterapii metody:
Fascial Distortion Model (FDM) – jest to terapia manualna stosowana w dolegliwościach bólowych. Przez wywiad i mowę ciała pacjenta mogę ocenić z jaką dysfunkcja mamy do czynienia. Terapia opiera się na zaburzeniach powięzi, które są przyczyną ograniczeń ruchomości, odżywienia, a tym samym bólu. Terapia FDM na początku może być bolesna, ale daje szybki efekt przeciwbólowy. Sprawdza się w urazach sportowych, ostrych jak i przewlekłych bólach.
Praca z dnem miednicy według koncepcji BeBo® – jest to program treningu mięśni dna miednicy dla kobiet i mężczyzn, który skupia się na profilaktyce i leczeniu dysfunkcji dna miednicy. Celem treningu jest zwiększenie świadomości ciała, integracji włączenia dna miednicy w czynności codzienne, poprawa kontroli pęcherza oraz zadbanie o cały kompleks mięśniowy, który współpracuje razem z dnem miednicy. Program dedykowany jest każdej osobie, która chce zwiększyć świadomość, wzmocnić mięśnie oraz móc je bardziej kontrolować.
Poizometryczna relaksacja mięśni (PIR) – jest to metoda, której celem jest zmniejszenie napięcia mięśni, rozluźnienia i zmniejszenie bólu. Jest to nieinwazyjna metoda, gdzie aktywny jest także pacjent. polega na napinaniu i rozluźnieniu w odpowiednim czasie mięśni, które następnie fizjoterapeuta rozciąga. Metoda jest bezbolesna, a regularne stosowanie przynosi zadowalające efekty.
Terapia punktów spustowych – polega na wywieraniu nacisku na te bolesne obszary w celu ich rozluźnienia. Technika to poprawia krążenie, odżywienie tkanek, tym samym redukuje ból, poprawia zakres ruchomości i funkcjonowanie mięśni.
Masaż tkanek głębokich – jest to metoda, która skupia się na manipulacji głębszymi warstwami mięśni i powięzi. Jest to technika wolna, głęboka i intensywna, podczas której może pojawić się ból i dyskomfort. Sprawdza się w redukcji bólu i napięcia, poprawie zakresu ruchomości i lepszemu odżywieniu tkanek.
Terapia IASTM (Instrument Assisted Soft Tissue Mobilization) – to technika mobilizacji tkanek miękkich wspomagana narzędziami. Jest to metoda terapeutyczna, w której specjalnie zaprojektowane narzędzia używane są do manipulacji mięśni, powięzi, ścięgien. Celem terapii IASTM jest rozluźnienie napiętych mięśni, poprawa krążenia i przyspieszenie procesu regeneracji tkanek. Świetnie sprawdza się u sportowców, w przypadku blizn, ostrego i przewlekłego bólu.
Taping – to technika polegająca na nakładaniu elastycznych, bawełnianych taśm na skórę w określony sposób, aby wspierać mięśnie, stawy i inne struktury ciała. Jest to metoda, która wspomaga terapię. Naklejone w odpowiedni sposób taśmy dają wsparcie mechaniczne, poprawiają ukrwienie i odżywienie, zmniejszają obrzęk. Chętnie stosowane u kobiet w ciąży, celem odciążenia brzucha, w rozejściu mięśni prostych brzucha, u osób z obrzękiem, siniakami, po urazach, skręceniach, zwichnięciach.
Drenaż limfatyczny – jest to terapeutyczna technika masażu, której celem jest stymulowanie układu limfatycznego w celu poprawy przepływu limfy i usuwania toksyn oraz nadmiaru płynów z organizmu. Polega na delikatnych ruchach, które pozwalają oczyszczać drogi limfatyczne, co zmniejsza obrzęk.
Integracyjna Terapia Blizn – jest to kompleksowa metoda terapeutyczna, która ma na celu poprawę funkcjonowania blizn po urazach, zabiegach chirurgicznych lub innych procesach gojenia się ran. Blizny mogą ograniczać zakres ruchu, powodować ból, sztywność oraz dyskomfort, dlatego integracyjna terapia blizn jest skoncentrowana na złagodzeniu tych objawów i przywróceniu jak największej elastyczności i funkcjonalności tkanek. Technika ta łączy różnorodne podejścia terapeutyczne, takie jak masaż, terapia manualna, terapia IASTM, terapia punktów spustowych oraz techniki neuromobilizacji, aby osiągnąć kompleksowe uwalnianie tkanek bliznowatych i poprawić ich elastyczność.